Vyplňto.cz > Průzkumy > Archiv výsledků > Ženy a práce

Ženy a práce

Závisí psychická pohoda na znalostech o předcích? (soutěžní dotazník)
Zúčastněte se průzkumu o vztahu psychické pohody a znalostech o předcích a soutěžte o čokolády značky LÍLÁ

(cca 15 minut)

Základní údaje o provedeném průzkumu

Autor průzkumu:Eva Vyoralová
Šetření:01. 04. 2016 - 20. 04. 2016
Počet respondentů:349
Počet otázek (max/průměr):11 / 4.68
Použité ochrany:žádné
Zobrazení otázek:celý dotazník najednou
Návratnost dotazníků:71,9 %
Návratnost dotazníků je dána poměrem vyplněných a zobrazených dotazníků. Jedná se o orientační údaj, který nebere v potaz ty oslovené respondenty, kteří ani nezobrazili úvodní text (neklikli na odkaz na dotazník).
Průměrná doba vyplňování:00.00:42
Stáhnout surová data:XLS XLSX CSV XHTML PDF-1 PDF-2 PDF-3 PDF-4 PDF-kódy
Stáhnout grafy:Všechny grafy
odpovědi & grafy   segmentace   závislosti   zdroje   dotazník   citovat

Úvodní informace zveřejněné respondentům

Hezký den,

připravily jsme opravdu stručný dotazník ohledně žen na pracovním trhu.

Jedná se o průzkum pro připravovaný projekt na podporu pracujících žen.

Budeme Vám moc vděčné, když nám pomůžete s tímto průzkumem.

EvEv

Odpovědi respondentů

1. Jste:

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí a podle toho se mu zobrazily další otázky [Ženaotázka č. 2, Muž → konec dotazníku].

OdpověďPočetLokálně %Globálně %Akce
Žena33395,42 %95,42 %
Muž174,87 %4,87 %

Graf

2. Odkud jste?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí a podle toho se mu zobrazily další otázky [Ostrava a okolíotázka č. 3, Moravskoslezský krajotázka č. 3, Ani jedno → konec dotazníku].

Ostrava a okolí14945,43 %42,69 %
Ani jedno13942,38 %39,83 %
Moravskoslezský kraj4012,2 %11,46 %

Graf

3. Kolik Vám je let?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí.

20-39 let14865,2 %42,41 %
40-49 let3917,18 %11,17 %
50-54 let2310,13 %6,59 %
55-64 let125,29 %3,44 %
Do 19 let52,2 %1,43 %

Graf

4. Jaké je vaše nejvyšší dosažené vzdělání?

SŠ/SOŠ s maturitou9039,65 %25,79 %
Magisterské vzdělání a vyšší5825,55 %16,62 %
Bc./Dis.4620,26 %13,18 %
SŠ/SOŠ s maturitou a vyučení156,61 %4,3 %
Vyučená135,73 %3,72 %
Základní vzdělání52,2 %1,43 %

Graf

5. Aktuálně jste:

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí a podle toho se mu zobrazily další otázky [Studentkaotázka č. 8, Zaměstnankyněotázka č. 9, Podnikatelka/OSVČotázka č. 9, Nezaměstnaná - vedená na ÚPotázka č. 6, V domácnosti, MD, RDotázka č. 7, Důchododkyně, OZP → konec dotazníku].

Zaměstnankyně10252,85 %29,23 %
Studentka3719,17 %10,6 %
Podnikatelka/OSVČ2110,88 %6,02 %
V domácnosti, MD, RD168,29 %4,58 %
Nezaměstnaná - vedená na ÚP168,29 %4,58 %
Důchododkyně, OZP10,52 %0,29 %

Graf

6. Jak dlouho jste nezaměstnaná? (Vyberte jeden důvod a jeden časový údaj)

Povinná otázka, respondent musel zvolit alespoň některou z nabízených odpovědí.

Více než 5 měsíců850 %2,29 %
Méně než 5 měsíců531,25 %1,43 %
Od ukončení pracovního poměru/OSVČ425 %1,15 %
Od ukončení studia212,5 %0,57 %
Od ukončení MD/RD212,5 %0,57 %

Graf

7. Už víte, co budete dělat, až půjdou děti do jeslí/školky?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí a podle toho se mu zobrazily další otázky [Chci zůstat v domácnosti → konec dotazníku, Vrátím se na původní pozici, už jsem si zajistila zaměstnáníotázka č. 9, Po dobu mateřství jsem nepřestala pracovat → konec dotazníku, Aktivně si již hledám práciotázka č. 8, Budu nucena jít na ÚPotázka č. 8].

Vrátím se na původní pozici, už jsem si zajistila zaměstnání637,5 %1,72 %
Aktivně si již hledám práci531,25 %1,43 %
Chci zůstat v domácnosti212,5 %0,57 %
Po dobu mateřství jsem nepřestala pracovat212,5 %0,57 %
Budu nucena jít na ÚP16,25 %0,29 %

Graf

8. Co děláte pro svůj návrat/vstup na pracovní trh?

Povinná otázka, respondent musel zvolit alespoň některou z nabízených odpovědí nebo dopsat nějakou vlastní.

Doplňuji si vzdělání3355,93 %9,46 %
Aktivně hledám práci2135,59 %6,02 %
Zlepšuji se v cizím jazyce, PC1525,42 %4,3 %
Zatím nic, ale byla bych ráda, kdyby mi s tím někdo pomohl46,78 %1,15 %
Rekvalifikuji se v jiném oboru35,08 %0,86 %
Nic35,08 %0,86 %
Spoléhám na ÚP23,39 %0,57 %
Brigáda v oboru11,69 %0,29 %
momentálně na PN - řeším zdravotní problém11,69 %0,29 %
Pracuji v oboru (2 zaměstnání na zkrácený úvazek, jedno z nich má pružnou pracovní dobu)11,69 %0,29 %
Potřebuji podpořit, motivovat, nějaký impuls11,69 %0,29 %
Připravuji se na podnikání na volné noze11,69 %0,29 %
zatím ne zcela aktivně11,69 %0,29 %
Dělám brigády, ať mám i zkušenosti 11,69 %0,29 %
Aktivně pracuji při škole (2-3 práce)11,69 %0,29 %
přivydělávám si brigádama11,69 %0,29 %
Momentalne studuji a pracuji :)11,69 %0,29 %
brigády - pracovní zkušenosti11,69 %0,29 %
pracuji11,69 %0,29 %
studuji11,69 %0,29 %

Graf

9. Jste si jistá svou pozicí ve firmě/na trhu práce?

Povinná otázka, respondent musel zvolit jednu z nabízených odpovědí a podle toho se mu zobrazily další otázky [Ano → konec dotazníku, Neotázka č. 10].

Ano8766,92 %24,93 %
Ne4333,08 %12,32 %

Graf

10. Z jakého důvodu?

Špatně zvolený, nelukrativní obor1533,33 %4,3 %
Kvůli věku817,78 %2,29 %
Nedostatečné vzdělání817,78 %2,29 %
z rozhodnutí zaměstnavatele12,22 %0,29 %
nestabilní provozovna12,22 %0,29 %
zdravotní stav12,22 %0,29 %
změny ve firmě12,22 %0,29 %
Kvůli snižovaní stavů12,22 %0,29 %
asi nemám ráda stojaté vody a chci uplatnit změny12,22 %0,29 %
pracovní poměry ve firmě12,22 %0,29 %
centralizace do Prahy12,22 %0,29 %
nedostatečný zisk firmy12,22 %0,29 %
Pohlavi a dite doma12,22 %0,29 %
Nerovne postaveni fyzické osoby proti právnickým osobám v oboru 12,22 %0,29 %
velká konkurence12,22 %0,29 %
práce na dobu určitou12,22 %0,29 %
nedůvěra v ženu, která podniká12,22 %0,29 %
Špatná agentura12,22 %0,29 %
osobní důvody12,22 %0,29 %
neprofesionalita zaměstnavatele12,22 %0,29 %

Graf

11. Proto si z tohoto důvodu

Aktivně si hledám jinou práci2351,11 %6,59 %
Nedělám nic.1022,22 %2,87 %
Doplňuji vzdělání817,78 %2,29 %
Rekvalifikuji se/měním obor48,89 %1,15 %

Graf

SEGMENTACE RESPONDENTŮ A OVĚŘOVÁNÍ HYPOTÉZ BETA

Pomocí tohoto nástroje můžete získat přepočítané výsledky pro jednotlivé segmenty respondentů a zjistit, zda se odpovědi určitého segmentu respondentů liší od „průměrného” respondenta. Funkce je v tomto momentě v testovacím režimu a zcela bez záruky, nepoužívejte ji jako jedinou metodu pro vyhodnocení hypotéz!

Metodická část této funkce se teprve připravuje, časem přibude podpora také pro chybějící typy otázek. V případě, že objevíte nějakou chybu, neváhejte mě kontaktovat.

Segmentační otázka č. 1
Segmentační otázka č. 2
Segmentační otázka č. 3

Analýza zajímavých souvislostí a závislostí (DZD)5

Byly nalezeny zajímavé souvislosti u 3 otázek.

Upozornění: V případě, že se Vám u otázky zobrazuje pouze jedna odpověď, nejedná se patrně o žádná senzační zjištění. Při interpretaci výsledků se vždy řiďte také výsledky uvedenými výše - pokud určitou odpověď zvolila většina lidí, nejsou zjištění zajímavá (např. pokud je věk 90% respondentů v rozmezí 15 - 25 lety, jsou veškeré závislosti k této odpovědi prakticky bezcenné).

Tip: Vysvětlení této funkce i s příklady naleznete v nápovědě

  • odpověď 20-39 let:
    • 2.3x vetší pravděpodobnost při odpovědi Doplňuji si vzdělání na otázku 8. Co děláte pro svůj návrat/vstup na pracovní trh?
    • 2.2x vetší pravděpodobnost při odpovědi Studentka na otázku 5. Aktuálně jste:
    • 2.2x vetší pravděpodobnost při odpovědi V domácnosti, MD, RD na otázku 5. Aktuálně jste:
    • zobrazit další souvislosti
    • 2.2x vetší pravděpodobnost při odpovědi Zlepšuji se v cizím jazyce, PC na otázku 8. Co děláte pro svůj návrat/vstup na pracovní trh?

  • odpověď Zaměstnankyně:
    • 3.4x vetší pravděpodobnost při odpovědi Nedělám nic. na otázku 11. Proto si z tohoto důvodu

  • odpověď Ne:
    • 8.1x vetší pravděpodobnost při odpovědi Aktivně si hledám jinou práci na otázku 11. Proto si z tohoto důvodu
    • 7.6x vetší pravděpodobnost při odpovědi Špatně zvolený, nelukrativní obor na otázku 10. Z jakého důvodu?

Zjišťování závislostí odpovědí

Pomocí této funkce můžete analyzovat vztahy mezi různými odpověďmi. V části A vždy vyberte jeden výrok (odpověď na určitou otázku), který Vás zajímá. V části B poté zaškrtněte odpovědi, u kterých předpokládáte, že by mohly mít nějakou souvislost s odpovědí z části A. Po stisku tlačítka Analyzovat na konci formuláře se dozvíte sílu závislosti A na B.

Tip: Delší vysvětlení i s příklady naleznete v nápovědě

A) VYBERTE ODPOVĚĎ (VÝROK), KTERÁ VÁS ZAJÍMÁ:

Poznámka: Můžete zaškrtnout více výroků. Zaškrtnutím více výroků v rámci jedné otázky tyto výroky sloučíte (logická spojka NEBO), zaškrtnutím více výroků v rámci více otázek docílíte vytvoření kombinovaného výroku (logická spojka A).

1. Jste:

B) DEFINUJTE SKUPINU RESPONDENTŮ NA ZÁKLADĚ ODPOVĚDÍ:

Poznámka: Můžete zaškrtnout více výroků. Zaškrtnutím více výroků v rámci jedné otázky skupinu respondentů rozšíříte (podskupiny respondentů budou sloučeny), zaškrtnutím více výroků v rámci více otázek skupinu zúžíte (použije se podskupina respondentů vyhovující všem otázkám).

1. Jste:

C) KLEPNUTÍM NA TLAČÍTKO SPUSŤTE ANALÝZU ZÁVISLOSTI

Analýza Vám řekne, zda má Vaše definice skupiny respondentů nějaký vliv na Vámi vybraný výrok.

Citace

Vyoralová, E.Ženy a práce (výsledky průzkumu), 2016. Dostupné online na https://zeny-a-prace.vyplnto.cz.

Licence Creative Commons   Výsledky průzkumu podléhají licenci Creative Commons Uveďte autora 3.0 Česko

Poznámky:
1) Globální procenta se počítají s ohledem na celkový počet respondentů, lokální četnost bere potaz pouze respondenty, kteří danou otázku zodpověděli.
2) U otázek typu "seznam - alespoň jedna" si mohli respondenti zvolit více odpovědí, proto součet procent u jednotlivých odpovědí nemusí dát dohromady 100 %
3) Na povinnou otázku musí respondent zodpovědět pouze v případě, kdy mu je zobrazena. Dotazník může obsahovat skoky mezi otázkami, takže lze na základě určitých odpovědí některé otázky přeskakovat.
4) Tato funkce je zatím v testovacím stadiu a je určena spíše pro zábavu - mějte na paměti, že může zobrazovat i nesmysly. V tomto momentě probíhá pouze automatická analýza dvojic výroků, zavislosti kombinací výroků můžete zatím sledovat pouze prostřednictvím funkce zjišťování závislostí odpovědí.